Abychom mohli nabídout obsah přímo pro Vás, používáme cookies.
Pokračováním na našich stránkách s tím souhlasíte. Více se dozvíte zde.

Je potřeba nějaké ručení?

Ano, úvěry Firemní záložny poskytujeme vždy proti zástavě. Ta může být v podobě nemovitosti nebo kombinací movitého a nemovitého majetku.

Co mohu použít jako zástavu?

Podnikatelský úvěr je nutné zajistit jakoukoli nemovitostí v osobním vlastnictví či ve vlastnictví třetí osoby. Zajištění probíhá formou zástavního práva, tj. obdobně jako u standardních hypotečních úvěrů. K ručení je vhodný byt, rodinný dům, chata, obchodní prostor, kancelář či pozemek. Dále je možné úvěr zajistit kombinací nemovitého a movitého majetku (tj. auta, stroje, zařízení, technologie apod.).

Do kdy budu mít peníze k dispozici?

Snažíme se, aby byl celý proces co nejjednodušší a nejrychlejší. Individuální nabídku zpravidla připravíme do 24 hodin a peníze můžete mít na účtu do 48 hodin.

Kdo provádí ocenění nemovitosti a platím za něj?

Profesionální ocenění nemovitosti a návrh půjčky šitý na míru máte u nás zdarma. Pro zpracování potřebujeme pouze fotografie nemovitosti, příp. movitého majetku, který má být předmětem zajištění.

Musím dokládat účel půjčky?

Podnikatelská půjčka by měla výhradně sloužit pro účely podnikání a služeb s ním spojených. Stačí nám předložit podnikatelský plán nebo záměr využití úvěru pro Váš byznys.

Platí se nějaké poplatky?

Jednorázový poplatek za zpracování úvěru, který zahrnuje krytí veškerých souvisejících nákladů, včetně odhadu, je součástí úvěru, takže z vlastní kapsy neplatíte žádné poplatky. Kromě jednorázového poplatku se neplatí žádné další měsíční, ani jiné poplatky.

Dá se půjčka řešit na dálku?

Ano, úvěr jsme s Vámi schopni vykomunikovat telefonicky. Na dálku zpracujeme také odhad nemovitosti. Podpisy smluvní dokumentace probíhají v místě Vašeho bydliště, dle Vašich časových možností a za účasti našeho zástupce.

Podle čeho se vypočítává výše úroku?

Úroková sazba se stanovuje individuálně na základě několika hlavních parametrů, jako jsou např. hodnota zajištění, účel úvěru a další. Úroková sazba je platná a neměnná po celou dobu trvání úvěru.

Pro koho je půjčka vhodná?

Financujeme všechny typy podnikatelských subjektů a všechny typy činností (zcela bez omezení). Financujeme i nové podnikatele bez historie. Daňové přiznání s nepřiznaným ziskem není podmínkou získání našeho úvěru.

Jaké doklady/podklady pro potřeba pro vyřízení půjčky?

Úvěr vyřídíme už do 48 hodin, pakliže nejde o výrazně nestandardní případ. Shodně od všech žadatelů potřebujeme pouze fotodokumentaci nemovitosti. Další potřebné podklady jsou individuální dle typu žadatele a účelu úvěru. Daňové přiznání za celý uplynulý rok není podmínkou pro získání úvěru.

Případová studie – jak to funguje?

Zadáte poptávku na firemnizalozna.cz, a to buď přes kontaktní/poptávkový formulář uvedený kdekoliv na webu nebo nás zkontaktujete telefonicky. V případě zadané poptávky přes formulář se Vám zpravidla do hodiny ozve náš úvěrový specialista, aby s Vámi probral Vaši situaci a motivaci pro vzetí úvěru. Pakliže bude Váš zájem o úvěr trvat a Váš případ nebude nestandardní např. tím, že byste potřeboval/a vyplatit nějaké exekuce, případně byste řešil/a jiné problémy, úvěrář ještě ten den zpracuje nabídku na úvěr. Tu Vám pošle do emailu a samozřejmě Vám ji zavolá k odsouhlasení. Následně dojde k přípravě smluvní dokumentace a domluvě na místě a času podpisu smluv (standardně za Vámi rádi dojedeme, ale k podpisu může dojít samozřejmě i u nás v sídle společnosti). Jakmile se podepíše zástavní smlouva (spolu se smlouvou o úvěr), obratem se vkládá do katastru nemovitostí. Podobně jako v bance, i u nás je možné čerpat úvěr na základě tzv. návrhu na vklad do katastru nemovitostí. Pakliže jde tedy vše, jak má, poskytnutí úvěru i jeho vyplacení jsme schopni zprocesovat do námi deklarovaných 48 h. Praxe je však taková, že celý proces zpravidla bere cca týden až čtrnáct dní.

Máte dotaz?
Ptejte se
Odpovíme Vám, jak nejrychleji to půjde.